Wybór okien dachowych jest bardzo istotny nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale przede wszystkim użytkowe. Wbrew pozorom, modne ostatnio nowoczesne technologie oraz rozwiązania wielofunkcyjne, nie są dedykowane jedynie domom inteligentnym i wielofunkcyjnym. Z powodzeniem można zastosować energooszczędne, zdalnie sterowane okna bez konieczności przebudowy dachu.

Okna dachowe - rozwiązania zautomatyzowane

Musimy pamiętać, że rozwiązania zautomatyzowane, bądź energooszczędne zazwyczaj są droższe, aniżeli proponowane w standardzie. Nie powinna nas jednak dziwić ta zależność, a to dlatego, że wspomniane możliwości są ergonomiczne oraz efektywne. Przekłada się to wiec na podniesienie konfortu ich użytkowania.

Jeśli zdecydujemy się na wymianę lub zakup okien, warto więc rozważyć wybór modeli, które zagwarantują nam większy komfort cieplny, a tym samym, przyczynią się do zmniejszenia rachunków za energię.

Okna dachowe - postaw na energooszczędność

Energooszczędność stanowi wiodący obecnie trend w stolarce okiennej. Nie bez znaczenia jest fakt, iż ma ona przełożenie na wymogi techniczne, a ponadto parametry, które są stawiane oknom dachowym. Warto pamiętać o tym, że w styczniu 2017 r. wejdą w życie przepisy stanowiące o tym, że producenci stolarki otworowej nie będą już mogli sprzedawać modeli współczynniku gorszym niż Uw 1,3 W/(m2K), a z początkiem 2021 roku ten wymóg zostanie podniesiony do Uw 1,1 W/(m2K).

Decydując się na modele energooszczędne w istotny sposób przyczynimy się do zwiększenia jakości oraz komfortu użytkowania pomieszczeń, które zajmują nasze poddasze. Mowa zarówno o sypialni, jak i łazience oraz kuchni. O tym, że podjęliśmy właściwą decyzję poświadczą m.in. rachunki za ogrzewanie.

Okna dachowe - wygoda ma znaczenie

Oprócz ekonomii, warto spojrzeć na zakup okien także pod względem zapewnienia sobie komfortu. Tutaj kłania się kwestia innowacyjnych technologii, które przychodzą nam z pomocą, zastępując nas w niektórych czynnościach. Mowa, np. o oknach z funkcją obsługiwania zdalnego, za pomocą pilota, przełącznika, bądź też za pośrednictwem smartfona, tableta czy domowej sieci WLAN.

Okna dachowe - technologia pod dyktando potrzeb

Automatyka, inteligencja i wielozadaniowość stanowią jeden biegun rynku stolarki otworowej. Na drugim z pewnością plasują się produkty tradycyjne, projektowane według najczęściej deklarowanych potrzeb klientów. Novum stanowi fakt, że propozycje z obydwu kategorii są teraz dostępne dla inwestorów zarówno budujących, jak i remontujących dom.

Jakie okna dachowe wybrać?

fot. Roto Okna Dachowe

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem