jak ocieplic dom

Masz już izolację w domu? Jeśli nadal o tym myślisz, zasięgnij porady. Nie lekceważ tej kwestii i wybierz dobrą izolację termiczną podczas budowy lub przebudowy.

Dlaczego ocieplać?

  • zmniejszysz nakłady na energię
  • W zimie będzie w domu ciepło, w lecie dom nie będzie się nagrzewał
  • Pozbędziesz się z domu pleśni
  • Bez ocieplenia z domu ucieka około 1/4 ciepła

Ocieplaj równomiernie

Niezależnie od tego, czy budujesz, czy rekonstruujesz, pomyśl bezpośrednio o izolacji domu, która rozwiąże wiele problemów. Przede wszystkim pozwala to uniknąć niepożądanych wycieków ciepła. Nawet jeśli uważasz, że ciepło nie znika, mylisz się. Zawsze ucieka, mimo dobrze dobranych materiałów, po prostu nie wiesz dokładnie, ile. Straty ciepła powstają nie tylko wtedy, gdy brakuje izolacji, ale także wtedy, gdy nie jest ona prawidłowo wykonana.

Ocieplenie dachu

Być może myślisz tylko o najwyższej izolacji dachu, która może również znacząco rozwiązać niepożądane wycieki ciepła. Obecnie specjaliści specjalizują się w izolacji płaskich i spadzistych dachów. Wybierz międzykręgową i subkolistą izolację, która jest właściwym rozwiązaniem dla izolacji i uniknięcia wycieków ciepła. Istnieje również superklasyczna izolacja, która oszczędza przestrzeń wewnętrzną, która w przeciwnym razie byłaby wypełniona izolacją. Zaletą jest to, że można również łączyć indywidualne sposoby. 

Porównaj wszystkie koszty

Koszty izolacji nie są małe. Ważne jest, aby wybrać nie tylko jakościowy materiał budowlany, ale - jeśli sam nie planujesz wykonać izolacji - firmę. Ale próba oszczędzenia na tańszym materiale lub szybszej pracy nie musi się opłacać. W ten sposób droga nigdy nie prowadzi do jakości. Nawet to może obrócić się przeciwko tobie, a budowa lub przebudowa ostatecznie będą cię kosztować więcej. Możesz kupić wysokiej jakości materiały izolacyjne w Mercury Market.

Licz się z rezerwami

W każdym przypadku lepiej liczyć na mniejszą rezerwę finansową. Bądź przygotowany, ponieważ nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć podczas wdrażania ocieplenia. Jednocześnie dobrym pomysłem jest przygotowanie się na fakt, że wszystko może być opóźnione, więc ustaw rezerwę czasu. Nie planuj pracy w ostatniej chwili przed zimą. Zimą jest więcej wilgoci, a materiały można łatwiej uszkodzić.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem